ANNA HURAJTOVÁ
Anička študovala na Katedre tanečnej tvorby VŠMU v odbore tanečné umenie a na Štátnom konzervatóriu v Košiciach. V detstve tancovala vo folklórnom súbore Zemplín. V dospelosti účinkovala v divadelných predstaveniach v SND, na Novej Scéne a aj v projektoch nezávislých zoskupení (L.A.B, elledanse). Je absolventkou akreditovaného kurzu kreatívneho tanca pre deti, Labanovho Atelieru Bratislava a tiež Základného a nadstavbového modulu kurzu Vzdelávania BabySoma – Vývin pohybu v prvom roku života a pohybové vzdelávanie pre malé deti 1-3. Je spoluautorkou DVD ku knihe Kreatívny tanec pre deti (M. Poláková, M. Pucová). Vyučovala na ZUŠ Ľ. Rajtera v Bratislave, Konzervatóriu Trnava, aktuálne pôsobí na SZUŠ Prokofievova v Bratislave.
Absolvovala kurzy v systéme Body-mind Centering: Systém telesných tekutín (2016), Svalový systém (2018), Endokrínny systém (2019).
“Na hodinách tanca počas tvorivej práce s deťmi je pre mňa zaujímavé sledovať a zameriavať pozornosť na proces, jeho obsah a obohatenie. Deti sú pre mňa obrovským zdrojom inšpirácie. V pohybe sú odvážne, kreatívne, radostné, flexibilné, prirodzené, radi improvizujú, radi robia veci veľmi presne. Pohybom sa deti učia spoznávať svoje telo a svoje okolie. Ako pedagóga ma zaujíma harmonický rozvoj žiaka, učenie k úcte voči svojmu telu, práca s rešpektom, tvorivá komunikácia a spolupráca. Prostreníctvom pohybu hľadám podporu na témy, ktoré spolu s deťmi na hodinách zažívame.“
KATARÍNA PALÚCHOVÁ
Katarína pracuje ako pedagogička tanca na ZUŠ v Stupave, od roku 2018 spolu s Annou Hurajtovou ako lektorka Telohry pre deti. Realizuje tiež hudobno-pohybové dielne vychádzajúce z ideí Carla Orffa (tzv. Orff Schulwerk) pre žiakov ZŠ. V minulosti bola lektorkou Folklóriku, hudobno-pohybových aktivít na ľudovú nôtu pre deti v predškolskom veku. Spolupracovala tiež pri príprave a natáčaní Spievankova 5, Spievankova 6 a projekte Angličanina ako choreografka, tanečná lektorka a asistentka pre prácu s deťmi počas natáčania.
Počas svojej osemročnej praxe tanečnej pedagogičky absolvovala množstvo kurzov zameraných prevažne na kreatívny tanec a vedomý pohyb s lektormi/kami ako Jiří Lossl (CZ), Lenka Švandová (CZ), Mirka Eliášová (CZ), Zosia Jo (UK), Sophia Billy (FR), Andrej Petrovič, Milan Kozánek (kontaktná improvizácia), Lavinia Plonka (Feldenkraisova metóda). V roku 2019 absolvovala aktualizačné vzdelávanie pre pedagógov tanca pod lektorským vedením Marty Polákovej zamerané na využitie Labanovej analýzy pohybu. Absolvovala tiež semináre tanečnej pedagogičky, choreografky a interpretky, certifikovanej lektorky systému Body-Mind Centering© Anny Sedláčkovej. Od roku 2018 pravidelne navštevuje semináre Českej Orffovej spoločnosti v Prahe a Brne, ktoré jej pedagogickú prax obohacujú aj o hudobné, pohybové a dramatické elementy vychádzajúce z ideí Orff Schulwerk.
V rokoch 2022/23 absolvovala ročný výcvik Breathwork facilitátorky, vďaka ktorému má možnosť sprevádzať jednotlivcov a skupiny pri práci s dychom. Momentálne sa nachádza v závere ročného výcviku Facilitátorky kruhovej komunikácie.
BARBORA JANÁKOVÁ / zakladateľka a manažérka projektu
Barbora je absolventskou tanečného odboru na konzervatóriu v Nitre (2011) a absolventskou VŠMU so zameraním na tanečné umenie (2016).
Zúčastnila sa zahraničných stáží (Belgicko), medzinárodných tanečných sústredení (Dijon, Francúzsko, 1st and 2nd China CEE Dance Summer Camp). Od roku 2011 pôsobí ako performerka na slovenskej a zahraničnej scéne: Anton Lachký - Nočná ilúzia, P. Šavel, M. Poláková, J. Korec, T. Procházka - Pocitové rozUmenie, Marta Poláková - Horúčava, pODPORA, M. a J. Hajdyla Assemblage, Lívia M.M. Balážová a Zebastián Mendéz Marín - Millenial Magic Mirror, Lucia Holinová: Niveau Stable, Watch now, Moving mountains (mimoOs), Prešívané niťou (Hriešik Máliková, Šavel, Priečková, Janáková), TETSU (mimoOs). Aktuálne pôsobí ako pedagóg na konzervatóriu v Bratislave.
Barbora je spoluzakladateľka projektu TELOHRA a zároveň predsedkyňou o.z. mimoOs a členkou PLAST - Platforma pre súčasný tanec.
SOŇA KÚDEĽOVÁ / spoluzakladateľka, PR a mediálna komunikácia projektu
Pôsobí na scéne súčasného tanca na Slovensku ako choreografka, tanečnica, performerka a lektorka. Študovala tanec na konzervatóriu v Banskej Bystrici a neskôr študovala na katedre estetiky Univerzity Komenského v Bratislave. Teoretické št´údium smerovala na hľadanie paralel tanca a iných druhov umenia v historickom kontexte. Štúdium ukončila prácami "Analýza pohybu vo filme Wima Wendersa Pina" a "Postmoderné tanečné umenie a jeho reflexia vo výtvarnom umení".
Vytvorila tri sólové tanečné inscenácie ako trilógiu - Autopilot, Autocorrect, Autonomy a v rámci tvorivého štipendia kolektívny participatívny projekt Zvuky ticha/ SOUND OF SILENCE v spolupráci so študentmi Intermédii VŠVU.
Autorsky spolupracuje na projekte Metamorfózy (Z.Hudek) a spolupracovala na projektoch Manifest Možností (P.Fornayová) a kolektívnom procese multimediálnej inštalácie Čiary (2021). Participovala na projekte Do Dna (mimoOs), projekte Game (T.Danielis), na rezidenciách v Budapešti a Grazi, a na viacerých výskumných projektoch, či performance v rámci Bratislavy (Biela Noc, JAMA, B. Janáková, L. Bobalík, D. Koššová, A. Gregušová, J. Pastirčák, Dobrý Trh, Galéria Umelka).
Je členkou rady PLAST - Platforma pre súčasný tanec a koordinátorkou Tanečného a performatívneho rezidenčného centra Telocvičňa v Novej Cvernovke.
ANDREA TUŠIMOVÁ / produkcia projektu
Andrea je absolventkou tanečného konzervatória a absolventkou VŠMU so zameraním na moderný tanec (2021). Vďaka štúdiu na VŠMU sa jej podarilo v rámci medzinárodného programu Erasmus študovať na AST - Národnej akadémii divadelného umenia v Krakove na Katedre tanečného divadla, kde začala rozvíjať okruhy svojho ďalšieho pôsobenia (2020). Vysoká škola ju priviedla okrem interpretačnej praxe aj k praxi pedagogickej. Viedla tanečno-pohybové kurzy Tancuj drahá pre dospelých a aktuálne pôsobí ako pedagóg na Základnej umeleckej škole Júliusa Kowalského v Bratislave, kde vedie hodiny moderného a kreatívneho tanca. Je certifikovaným lektorom cvičenia Port de bras. Na svojich hodinách sa snaží okrem technickej stránky budovať v participantoch prostredníctvom improvizácie silu sebavyjadrenia a nachádzať v pohybe slobodu.
Popri pedagogickej praxi sa venuje aj vlastnej tvorivej činnosti a umeleckým projektom nezávislých zoskupení. Ako tvorca a performer pôsobila na festivaloch OFF, Paralles, Biennale Ve věci umění / Matter of Art. Okrem tvorby pohybu sa venuje aj tvorbe textovej a zastáva pozíciu copywriterky.